O nas

Historia szkoły, jakość nauczania, lokalizacja, kadra oraz metody nauczania jakie stosujemy...

Trochę historii

Progress to szkoła z długą tradycją. Na rynku brzeskim pojawiliśmy się w 1999 r., jako niewielka szkoła językowa, jednak szybko rozrośliśmy się do największej szkoły w Brzegu.

Od samego początku kładliśmy nacisk na jakość nauczania, wykwalifikowaną kadrę oraz atmosferę w szkole. Założycielem szkoły była Małgorzata Soroczyńska, która swoją pasją uczyniła stworzenie miejsca, do którego młodzi studenci chętnie przychodzą. Wyzwaniem było stworzenie szerokiej oferty szkoły, dlatego dzisiaj uczymy dzieci już od 3 miesiąca życia, jak i młodzież i dorosłych wykonujemy tłumaczenia techniczne, pisemne oraz ustne.

Jakość

Jakość jest naszą wizytówką. I nie ważne, czy uczymy małe dzieci, przygotowujemy do matury, egzaminów międzynarodowych, branżowych, czy szkolimy kadrę menadzerska w firmie, zawsze liczy się dla nas osiągnięcie wysokich efektów końcowych.

Bazując na 15 letnim doświadczeniu, potrafimy dopasować materiały i zajęcia do potrzeb słuchaczy, aby w efektywny sposób nauczyć komunikacji w języku obcym. Chcąc wyjść na przeciw potrzebom rynku przygotowaliśmy szeroką gamę kursów. Dopasowujemy się do słuchacza w sposób ‘taylor made’, czyli kurs szyty na miarę. Naszą chlubą są od 4 lat najwyższe wyniki w Polsce w przygotowaniu służb mundurowych do egzaminu państwowego. W wielu firmach prowadzimy biznesowe kursy stacjonarne, ucząc kadrę kierowniczą komunikacji w środowisku biznesowym. Efekty nauczania są monitorowane egzaminami audytującymi, a ich wyniki są
Stawiamy na jakość i elastyczność w dopasowaniu do potrzeb słuchaczy.

Lokalizacja

Nasza siedziba od samego początku znajduje się w budynku przy ulicy Chrobrego 17, na I piętrze.


Są to nowocześnie przygotowane sale wykładowe, sale do nauki dzieci metodą Helen Doron oraz sekretariat z poczekalnią. Szkoła wyposażona jest we wszelkie niezbędne narzędzia do nauki języków obcych, posiadamy zaplecze z biblioteczką oraz ‚propsownię’, czyli gotowe materiały do prowadzenia zajęć.