Kadra

Nasi lektorzy to ludzie z pasją, doświadczenie, gruntownym wykształceniem i przygotowaniem technicznym do uczenia. Cechuje ich pasja do nauczania, solidność do przygotowywania się do zajęć, indywidualne podejście do ucznia, serdeczność i kontaktowość.

Kadra

Nasi lektorzy to ludzie z pasją, doświadczenie, gruntownym wykształceniem i przygotowaniem technicznym do uczenia. Cechuje ich pasja do nauczania, solidność do przygotowywania się do zajęć, indywidualne podejście do ucznia, serdeczność i kontaktowość.

Głównym kryterium przy wyborze naszych lektorów to wiedza i wykształcenie, pracowitość, elastyczność i chęć uczenia w sposób niekonwencjonalny. Lektorzy przechodzą dwuetapowy proces rekrutacyjny, podczas którego muszą wykazać się potencjałem do prowadzenia zajęć w sposób interesujący. Nasi lektorzy poświęcają wiele czasu na przygotowanie zajęć oraz materiałów na zajęcia. Są zaangażowani i chętni dopasować się do słuchaczy. Większość z nich to rodzice, zatem praca z dziećmi jest dla nich czymś naturalnym.
Praca lektorów jest monitorowana przez metodyka szkoły, który regularnie uczestniczy w zajęciach prowadzonych w szkole oraz w firmach.

Małgorzata Soroczyńska

Koordynator Centrum Nauczania Metodą Helen Doron

Absolwentka Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Koordynator Centrum Nauczania Metodą Helen Doron oraz Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS. Mama Natalki i Franka.

Moja praca jest moją pasją, jednak najbardziej wkręciłam się w lekcję bycia fajną mamą. Fascynuje mnie odkrywanie i świata dzieci, dzieci inspirują mnie do podejmowania nowych wyzwań. Dla nich zainteresowałam się uczeniem angielskiego dzieci już od 3 m-ca i Uniwersytetem Dziecięcym UNIKIDS. Gdy długo nie biegam to jest mi źle, gdy długo nie wyjeżdżam w nowe miejsce, to mnie nosi. Stąd ciągła potrzeba poznawania nieznanego, wyznaczania nowych celów. Potrafię gotować, tłumaczyć i układać wieżę z klocków jednocześnie:-)

Anna Ambroziak

Absolwentka Filologii Angielskiej

Absolwentka Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Opolskim. Z Progresem związana od 2007 roku. Jestem szczęściarą, bo uczenie sprawia mi ogromną radość i daje dużo satysfakcji. Praca z ludźmi uczy i motywuje do dalszego rozwoju. Moim głównym celem w nauczaniu jest przełamanie bariery w mówieniu, która niestety jest najczęstszą zmorą dla studentów. Czerpię radość z nauczania dorosłych jak i dzieci. Prywatnie jestem mamą Zosi i Stefana. Uwielbiam podróże, szalony weekend na motorze, narty zimą, sadzenie kwiatków w moim ogródku i … . Uwielbiam gotować a dzień bez słodkości to dla mnie dzień stracony.

Małgorzata Dąbrowska

Specjalista d/s kadr i administracji

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. W życiu prywatnym mamą dwóch urwisów Igora i Maksymiliana.

Po kilkuletnim okresie macierzyństwa odnalazłam swoje miejsce w „Progressie” i od marca 2011 roku odpowiadam za organizację pracy w szkole, co sprawia mi olbrzymią przyjemność.

 

 

Stanisław Bobrowski

Lektor Języka Angielskiego

Siema, jestem absolwentem Publicznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie o kierunku – filologia angielska. Jedną z moich pasji jest mówienie, dzięki czemu praca lektora to dla mnie sama przyjemność, umożliwiająca mi rozmowę z różnymi, ciekawymi ludźmi (zarówno młodzieżą jak i dorosłymi) przez kilka godzin dziennie :D. Moim hobby jest muzyka- głównie Rap. Od niego wzięło się zainteresowanie językiem angielskim, gdyż bardzo chciałem rozumieć przekaz jaki niosą nam artyści zza oceanu. Peace!

 

Aleksandra Chojnacka

Lektor Języka Angielskiego

Jestem absolwentką filologii angielskiej na Uniwersytecie Opolskim. W szkole języków obcych Progress pracuję od 4 lat. Mam przyjemność uczyć wszystkie grupy wiekowe: osoby dorosłe, młodzież oraz dzieci (metodą Helen Doron). Nauczanie języka angielskiego sprawia mi wiele radości, stawia codziennie nowe wyzwania oraz motywuje do poszukiwań coraz przyjemniejszych i ciekawszych metod przekazywania uczniom wiedzy. Prywatnie uwielbiam podróżować, wyjazd choćby na weekend to coś co daje mi mnóstwo pozytywnej energii!

 

Alicja Wróbel

Lektor Języka Angielskiego

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Język Biznesu: angielski w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie, później zaś ukończyłam studia magisterskie na kierunku Filologia Angielska na Uniwersytecie Opolskim. Język angielski zawsze był ważny w moim życiu. Uczenie dzieci oraz dorosłych daje mi wiele satysfakcji a efekty moich uczniów są dla mnie najlepszą motywacją do dalszej pracy. Bardzo lubię dzieci i zazwyczaj szybko łapię z nimi kontakt. Praca z nimi jest dla mnie przyjemnością oraz ciekawym doświadczeniem. Kocham zwierzęta, więc z chęcią się nimi zajmuję gdy tylko mam taką możliwość. W wolnym czasie spaceruję, czytam książki, słucham muzyki oraz oglądam filmy.